Benefiční koncert pomůže dětem trpícím rakovinou

25.03.2010 10:00

 

Ostrava - Rotary Club Ostrava International a Orco Foundation se rozhodly pomoci dětem také v letošním roce. Společně s vedením Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj iniciovaly uspořádání benefičního galakoncertu.

„Díky vybrané částce jsme mohli splnit většinu požadavků zdravotnických pracovníků na zpříjemnění pobytu dětí bojujících s rakovinou. Jedno velké přání jsme však splnit nemohli: pokrýt náklady na minimálně dvouletý plat odborníka, který poskytne duševní podporu dětem a rodičům čelícím náhlému onemocnění rakovinou. Většina podobných nemocnic v České republice takového potřebného specialistu má – kromě Ostravy,“ říká Dick R. Blieck, předseda Rotary Clubu Ostrava International a Orco Foundation, jeden z iniciátorů nevšedního benefičního koncertu.

 „Ten se uskuteční 25. března v Domě kultury města Ostravy a představí se na něm Janáčkova filharmonie Ostrava s hostujícím dirigentem Leošem Svárovským, ale také kytaristka a zpěvačka Lenka Filipová, Ostravský dětský sbor, mladí instrumentalisté – Nikol Bóková, Vladimír Halíček, Alžběta Falcníková i mladý slovenský rocker Rony Janeček, soubor Šajtar, a především dva skvělí italští operní pěvci – sopranistka Elena Berera a tenorista Jack Gito, ale mnozí další,“ říká Jaromír Javůrek, ředitel Janáčkova máje.

 

 Všichni účinkující se vzdali honoráře, přijedou do Ostravy pouze za režijní náklady. Režisérem galakoncertu je Jindřich Šimek, průvodcem celého večera, který začíná v 19 hodin, je herec Vladimír Polák. Vstupné na benefiční koncert činí 500 korun a cena VIP vstupenky je od 1500 korun výše. Účelem koncertu je tedy shromáždit finanční prostředky na zaplacení odborné psychologické péče pro rodiče a děti na oddělení dětské hematologie a hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava.

 

moravskoslezsky.denik.cz/kultura_region/20100310_beneficni_koncert_janackuv_maj_ostrava.html